Újabb elemekkel bővül a Pécs8 program (modernkor.tti.btk.pte.hu)

Pécs8

Újabb elemekkel bővül a Pécs8 program. A kezdeményezést a PTE BTK Modernkori Történeti Tanszéke oktatói, Dr. Bánkuti Gábor és Dr. Dévényi Anna indították el, a Pécs Története Alapítvány gondozásában megjelenő pécsi városmonográfia nyolcadik, az 1945 és 1990 közötti időszakot feldolgozó kötetének támogatására. A program az elmúlt fél évben a város számos intézményét, civil szervezetét és magánszemélyek sokaságát megmozgató és összekötő hálózattá vált. A kutatási és publikációs munkába, valamint a programszervezésbe a PTE hallgatói is bekapcsolódnak, a Pécs8 és az Egyetemtörténeti Gyűjtemény együttműködése a PTE 650 jubileumi előkészületeit is támogatja. A felhívásokra beérkező források megszólaltatásába és közös értelmezésébe a Pécs8 kreatív és interaktív módon vonja be a város lakosságát. Az aktuális felhívások között szerepel egy rövidfilm pályázat, a Pécs8 Filmmustra, melynek zsűrielnöke Pálfi György filmrendező lesz, de a program a legkisebbeket is megszólítja, most éppen egy, az egyetem gyakorló iskolájával közösen szervezett csapatjáték útján.

Bővebb információ: www.pecs8.hu