Pécsett került megrendezésre a 3rd European Society of Historical Demography Conference (ujkor.tti.btk.pte.hu)

2019. június 26. és 29. között Pécsett került megrendezésre a 3rd European Society of Historical Demography Conference. A European Society of Historical Demography által szervezett történeti demográfusokat összefogó rendezvény első alkalommal 2014-ben Olaszországban, majd 2016-ban Belgiumban került megrendezésre. Idén a Pécsi Tudományegyetem volt a házigazdája a négynapos, 9 párhuzamos szekciót és két plenáris előadásokat tartalmazó blokkot magában foglaló konferenciának. A helyi szervezőbizottság tagja volt tanszékünk munkatársa, Gyimesi Réka is, aki Őri Péterrel közösen Life Courses in 18–19th Century Hungary: The Impact of the Parents’ Widowhood and Remarriage on Their Children’s Life Events, Bonyhád and Zsámbék (1770–1850) címmel tartott előadást.